X

Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024          

5 umiejętności, których dziecko nauczy się w przedszkolu

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku najlepszą edukację i przygotować je do dalszej nauki w szkole. Przedszkole to niezwykle ważna instytucja wpływa na kształtowanie umiejętności, które będą niezbędne maluchom w przyszłości.

  1. Rozwijanie zdolności społecznych

Dzieci uczą się interakcji z innymi, zarówno z rówieśnikami, jak i dorosłymi, dzięki zajęciom w przedszkolu. Wspólne zabawy, wykonywanie zadań grupowych i współpraca z innymi uczniami wzmacniają umiejętności komunikacyjne i budują poczucie wspólnoty. Dziecko uczy się również akceptować różnorodność, rozumieć potrzeby innych osób i radzić sobie z konfliktami, co jest kluczowe dla jego rozwoju emocjonalnego.

  1. Nauka podstaw matematyki i czytania

W przedszkolu  dzieci uczą się podstaw matematyki i czytania poprzez zabawę. Liczenie, porównywanie ilości oraz kształtów odbywa się w sposób atrakcyjny dla maluchów, co pomaga zrozumieć te pojęcia w naturalny sposób. Zajęcia z czytania opierają się na słuchaniu opowieści, naukę rozróżniania liter oraz naukę prostych zdań.

  1. Stymulacja kreatywności i wyobraźni

Przedszkole niepubliczne na Białołęce stawia na rozwijanie kreatywności poprzez różnorodne zajęcia artystyczne. Dzieci uczestniczą w warsztatach plastycznych, muzycznych oraz teatralnych, które pozwalają wyrazić siebie i eksperymentować z różnymi formami sztuki. Dodatkowo, takie zajęcia wpływają na rozwój umiejętności manualnych oraz koordynacji ruchowej.

  1. Kształtowanie umiejętności językowych

Bardzo ważnym elementem edukacji w przedszkolach jest nauka języków obcych. Na wczesnym etapie edukacji łatwiej jest przyswoić nowe słownictwo i przyzwyczaić się do odmiennej gramatyki. Maluchy uczą się poprzez zabawę i interakcje z nauczycielami oraz rówieśnikami, co sprawia, że nauka języka staje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.

  1. Podstawy zdrowego trybu życia

Ważnym aspektem edukacji w przedszkolach jest dbałość o zdrowy tryb życia. Dzieci uczą się znaczenia zdrowego odżywiania, higieny oraz bezpieczeństwa w codziennym życiu. Prowadzone są zajęcia ruchowe, które pomagają rozwinąć sprawność fizyczną, koordynację oraz umiejętność pracy w zespole.