Przedszkole dla dzieci z autyzmem - Bielany, Bemowo, Białołęka

przedszkolaki dzieci patrzące w dół

Grupy integracyjne

Nasze grupy integracyjne w Warszawie to miejsce otwarte dla wszystkich dzieci! Wieloletnie doświadczenie, kadra pracowników z pasją oraz świetnie wyposażone sale pozwalają nam stworzyć przyjazną, bezpieczną przestrzeń, w której dziecko z autyzmem będzie mogło swobodnie uczyć się, bawić i nawiązywać relacje z rówieśnikami. Wszystkie nasze placówki, jak np. przedszkole integracyjne na Bemowie położone są w dogodnych lokalizacjach, dzięki czemu z pewnością znajdą Państwo miejsce najbardziej dostosowane do swoich potrzeb. Oferujemy zajęcia dopasowane do indywidualnych wymagań oraz wrażliwości dziecka.

Przedszkole dla dzieci z autyzmem w Warszawie jest miejscem całkowicie dostosowanym do potrzeb uczniów z autyzmem. Zdajemy sobie sprawę, że publiczne przedszkola często nie zapewniają warunków odpowiednich do nauki i zabawy dla dzieci z orzeczeniem – podział na duże grupy, mało pracowników, nieprzystosowana przestrzeń, hałas – dlatego naszym celem było stworzenie przedszkola spełniającego wszystkie wymagania dzieci z autyzmem. Do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie, dostosowując program i tempo nauczania, a także rodzaj zabaw do potrzeb konkretnego dziecka.

Przedszkole dla dzieci z orzeczeniem

W przedszkolu dla dzieci z orzeczeniem na Bielanach, Białołęce, Bemowie dbamy o to, by dzieci czuły się bezpiecznie, swobodnie i miały zapewnioną dobrą atmosferę do nauki. Nasi doświadczeni pedagodzy oraz psycholodzy czuwają nad samopoczuciem dzieci i pomagają w stworzeniu jak najlepszych warunków do zdobywania wiedzy. Zatrudniamy nauczycieli przedszkola, którzy podchodzą indywidualnie do potrzeb dziecka i będą wspierać je na każdym etapie edukacji. Dla pełnego komfortu zachęcamy rodziców do uczestnictwa w zajęciach adaptacyjnych, na których dziecko będzie mogło zapoznać się z nowym otoczeniem i przywyknąć do codziennych rytuałów przedszkola.

Sala integracji sensorycznej

Sala integracji sensorycznej w Warszawie to pokój specjalnie przystosowany do ćwiczeń i zabaw dla dzieci z autyzmem bądź z zaburzeniami integracji sensorycznej. Celem sali integracji sensorycznej jest stworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska, które pomaga dzieciom rozwijać i zintegrować ich zmysły oraz pomaga im lepiej radzić sobie w życiu codziennym. Sala w naszym przedszkolu jest odpowiednio wyposażona i stanowi doskonałe miejsce do prowadzenia terapii sensorycznej, opierającej się na różnego rodzaju ćwiczeniach ruchowych, które wspomagają funkcjonowanie systemów zmysłowych. Posiadamy różnorodne narzędzia sensoryczne, które pomagają dzieciom przetwarzać bodźce i zmysły, co wpływa na ich samodzielność, koordynację ruchową, koncentrację, zachowanie, funkcjonowanie emocjonalne i społeczne.

Zajęcia na sali integracji sensorycznej są prowadzone przez wykwalifikowanych terapeutów, którzy pomagają dzieciom korzystać z urządzeń i narzędzi, aby lepiej integrować ich zmysły i pomóc im w osiągnięciu postawionych celów terapeutycznych. Sala integracji sensorycznej jest idealnym miejscem dla dzieci, które potrzebują specjalnego wsparcia w integracji ich zmysłów i mogą mieć trudności z przetwarzaniem informacji sensorycznych z otoczenia. Dzięki sali integracji sensorycznej dzieci mogą cieszyć się zabawą, rozwijaniem swoich umiejętności i osiągnięciem pełnego potencjału.

Grupy integracyjne w naszym przedszkolu

W naszych placówkach prowadzimy grupy integracyjne. Mogą Państwo zapisać dziecko na zajęcia w:

Zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące tych placówek.

Integracja w przedszkolu

Integracja w przedszkolu to niezwykle ważny element na początku szkolnej przygody. Nasi pedagodzy oraz psycholodzy pomogą dziecku zapoznać się z nowym, nieznanym otoczeniem i będą je wspierać na każdym etapie edukacji. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapisów do naszych grup integracyjnych w przedszkolu. Zadbamy o to, by dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie i mogło w pełni wykorzystać swój potencjał. Nasze sale integracyjne umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń i zabaw, które wspomagają rozwój dziecka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z naszym przedszkolem – przedstawimy Państwu wszystkie szczegóły naszej oferty!