X

Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024          

Dlaczego nauka języków jest ważna już w przedszkolu?

Rozwój umiejętności komunikacyjnych w różnych językach może odbywać się na różnych etapach życia człowieka, ale już od przedszkola warto zacząć wprowadzać dzieci w świat wielojęzyczności. Wielu specjalistów zgadza się, że im wcześniej zaczniemy rozwijać te umiejętności u swoich pociech, tym większe prawdopodobieństwo, że osiągną one w przyszłości wysoki poziom biegłości językowej.

Jak wygląda nauka języków w przedszkolu?

Nauka języków obcych już w przedszkolu opiera się na metodzie naturalnej, która zakłada, że dzieci uczą się poprzez obserwację i naśladowanie. Na tym etapie edukacji, zamiast skupiać się na gramatyce czy pisaniu, dzieci uczą się podstawowych słów i zwrotów poprzez zabawę, śpiewanie piosenek oraz oglądanie krótkich filmików i bajek w danym języku. Dzięki temu proces nauczania przebiega w sposób przyjemny i niezwykle efektywny. Warto również dodać, że nauka języków obcych już na tym etapie wpływa na zwiększenie wrażliwości kulturalnej dzieci. Poznając kulturę i zwyczaje innych krajów, maluchy uczą się szacunku i tolerancji dla osób o odmiennym pochodzeniu, co może przynieść korzyści społeczne w dłuższej perspektywie.

Jaki jest wpływ nauki języków obcych na rozwój poznawczy dzieci?

Wprowadzanie dzieci w świat języków obcych od najmłodszych lat przynosi także wymierne korzyści dla ich rozwoju poznawczego. W wyniku systematycznej nauki języka w przedszkolu z angielskim w Warszawie mózg dziecka staje się bardziej elastyczny, co sprzyja rozwojowi funkcji takich jak pamięć czy koncentracja. Ponadto, wielojęzyczność może wpłynąć na lepsze wyniki szkolne, zwłaszcza w przedmiotach takich jak matematyka, czy nauki przyrodnicze. Dzieci uczące się języków obcych zauważalnie szybciej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów oraz podejmowaniem decyzji, co może wpłynąć na ich sukcesy zawodowe i osobiste w przyszłości. Podsumowując, wprowadzenie nauki języków obcych już w przedszkolu przynosi wiele korzyści zarówno dla rozwoju poznawczego, jak i społecznego dziecka. Warto zatem zainwestować w edukację językową swoich pociech już od najmłodszych lat, aby umożliwić im zdobycie ważnych umiejętności, które będą miały wpływ na ich przyszłe życie.