X

Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024               Trwają zapisy na rok szkolny 2023/2024          

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Pierwsze kroki dziecka w przedszkolu stanowią ważny moment dla całej rodziny. Rodzice zastanawiają się, jak sprawić, by ten etap życia był jak najmniej stresujący zarówno dla malucha, jak i dla siebie. Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci przygotować dziecko do pójścia do przedszkola.

Wybór odpowiedniej placówki

Wybierając przedszkole dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kwestie takie jak: lokalizacja, oferta edukacyjna, kadra pedagogiczna oraz atmosfera panująca w placówce. Nasze przedszkole niepubliczne na Bielanach będzie świetnym wyborem, gdyż stawia na wysoką jakość edukacji oraz indywidualne podejście do potrzeb każdego dziecka.

Przygotowanie emocjonalne

Ważne jest, aby rozmawiać z dzieckiem o tym, co go czeka w przedszkolu. Warto opowiadać o nowych przyjaciołach, których pozna, a także o tym, jak będzie spędzało czas na zabawach i zajęciach edukacyjnych.

Samodzielność

Przed pójściem do przedszkola warto starać się nauczyć dziecko podstawowej samodzielności, np. samodzielnego jedzenia, ubierania się, korzystania z toalety itd.

Zasady i rutyna

Wprowadzenie pewnych zasad i utrzymanie stałej codziennej rutyny znacznie ułatwi dziecku adaptację w przedszkolu. Warto ustalić stałe godziny snu, posiłków i zabaw, aby maluch przyzwyczaił się do rytmu dnia przedszkolnego.

Nauka umiejętności społecznych

Przedszkole to miejsce, gdzie dzieci uczą się współpracy, dzielenia się oraz nawiązywania relacji z rówieśnikami. Warto uczyć dziecko komunikacji z dorosłymi i rówieśnikami oraz umiejętności słuchania innych osób.

Wsparcie dziecka w trudnych chwilach

Początek życia przedszkolnego może być trudny dla dziecka. Ważne jest, aby być cierpliwym, wspierać malucha w trudnych chwilach i pomagać mu radzić sobie ze stresem związanym z nowymi wyzwaniami.